"Локомотив" Горна Оряховица взе "железничарското" дерби

Тимът на Иван Колев надви "Локомотив" Пловдив с 2:1

"Локомотив" Горна Оряховица спечели "железничарското" дерби. Тимът от Северна България победи с 2:1 "Локомотив" Пловдив в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига.

Възпитаниците на треньора Иван Колев откриха резултата в 19' с попадение на Матиас Курьор.

След почивката "Локомотив" Горна Оряховица удвои аванса си чрез Рахави Кифуети (53'). Пет минути по-късно "смърфовете" върнаха един гол. Точен беше неостаряващият Мартин Камбуров. Пловдивчани обаче нямаха сили за повече и домакините се поздравиха с ценни три точки.

Така "Локомотив" Горна Оряховица записа втори пореден успех в първенството и с актив от 8 точки заема 12-тото място в класирането. "Смърфовете" пък са на 9-тата позиция с 12 точки.

Състави

"Локомотив" ГО: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин, 27. Игор Джоман, 4. Николай Христов, 7. Симеон Мечев, 19. Матиас Курьор, 14. Рахави Кифуети, 18. Цветан Генков

"Локомотив" Пловдив: 1. Илко Пиргов, 5. Павел Виданов, 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълев, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов, 17. Ванчо Траянов, 22. Осама Рашид, 9. Дани Кики, 39. Первиз Умарбаев, 11. Мартин Камбуров