"Локомотив" Пловдив и "Верея" не се победиха пред празни трибуни

1:1 на "Лаута"

"Локомотив" Пловдив и "Верея" завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра при закрити врати на "Лаута" заради наказание на "черно-белите".

Треньорът на "смърфовете" Бруно Акрапович пък все още няма победа в официален мач, откакто е поел отбора.

Гостите поведоха още в седмата минута. Тогава Петър Витанов пое топката, подаде на Илиян Йорданов, който напредна в полето на бившия си тим и с точен удар откри резултата. Заралии продължиха да доминират и в 12-ата минута Георги Андонов стреля, но Илко Пиргов изби топката.

Домакините тръгнаха по-устремно напред след второто положение за "Верея". В 32-ата минута Димитър Велковски центрира, а Димитър Везалов отправи удар с глава, но вратарят на съперника Пламен Колев изчисти топката. Четири минути по-късно защитник на "Верея" успя да блокира Веселин Марчев, преди той да стреля от удобна позиция. Топката излезе в корнер, а след неговото изпълнение топката попадна в Димитър Везалов, чийто изстрел с глава се оказа неточен.

Второто полувреме започна равностойно. В 54-ата минута след атака на гостите Валери Домовчийски подаде към намиращия се на удобна позиция Георги Андонов, но Янко Ангелов от домакините се намеси и изчисти топката. Пет минути по-късно Димо Бакалов отправи неточен удар към вратата на противника.

В 63-ата минута Илко Пиргов се намеси решително и изби центрираната към Мирослав Енчев топка.

В 65-ата минута Георги Андонов пое центрирана топка и със силен удар вкара гол. Съдията Ангел Баялцалиев отмени попадението, след като неговият колега зад вратата даде сигнал, че нападателят на "Верея" е играл с ръка.

Домакините все пак успяха да изравнят. В 81-ата минута Венцислав Бенгюзов от гостите събори Димо Бакалов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Симеон Райков, който бе точен и изравни резултата за 1:1.

В 89-ата минута Исмаил Иса от гостите поиска да бъде отсъдено нарушение, след като бе задържан в наказателното поле на домакините от Пламен Николов, но съдията прецени, че ситуацията е в рамките на правилата.

Състави

"Локомотив" Пловдив: Илко Пиргов, Муса Мухамед, Пламен Николов, Димитър Велковски, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Ванчо Траянов (64-Симеон Райков), Раян Фрикеше (79-Халед Аяри), Игор Банович, Янко Ангелов (79-Парвиз Умарбаев), Димо Бакалов, Веселин Марчев

"Верея": Пламен Колев, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Петър Витанов, Валери Домовчийски (74-Исмаил Иса), Меди Фенуш (90-Елиаш), Георги Андонов, Илиян Йорданов (84-Селим Керкар)