"Локомотив" Пловдив приключи с Европа след тежко поражение в Дания

"Железничарите" загубиха с 2:4 от "Копенхаген" в реванша

"Локомотив" Пловдив отпадна от евротурнирите, след като загуби с 2:4 като гост на "Копенхаген" в среща-реванш от третия предварителен кръг в Лигата на конференциите. "Железничарите" не успяха да направят нов силен мач срещу датския гранд след равенството 1:1 на "Лаута" преди седмица.

Тази вечер "Копенхаген" владееше инициативата и можеше да поведе още в самото начало, но вратарят Илко Пиргов бе на висота. В 11' обаче "лъвовете" излязоха напред в резултата чрез Кевин Дикс, а 9 минути по-късно отново той покачи на 2:0.

"Локомотив" съхрани надеждите си в 30', когато топката срещна напречната греда при удар с глава на Артур Крачун, но попадна в краката на Димитър Илиев и той я прати в мрежата, възползвайки се от неумелата намеса на стража Камил Грабара и бранителя Виктор Кристиансен.

Попадението подразни датчаните и в 40' Пеп Биел вкара за 3:1 с шут от границата на наказателното поле.

През втората част съотношението на силите не се промени и в 48' Мохамед Дарами отбеляза четвърти гол за "Копенхаген".

Пет минути преди изтичането на редовното време Лукас Салинас се разписа за "Локомотив", оформяйки крайния резултат.

В плейофите "Копенхаген" ще се изправи срещу турския "Сиваспор", отстранил "Динамо" Батуми (Грузия) с общ резултат 3:2.

Съставите

"Копенгахен": 1. Грабара, 2. Дикс, 5. Кохолава, 20. Бойлесен, 34. Кристиансен, 6. Стаге, 33. Фалк, 12. Лерагер, 16. Биел, 11. Дарами, 9. Вилчек

"Локомотив" Пловдив: 1. Пиргов, 20. Петрович, 25. Крачун, 4. Гомис, 6. Янчев, 34. Витанов, 11. Руан, 9. Карагарен, 39. Умарбаев, 10. Минчев, 14. Илиев