„Локомотив” вкара само два, „Ботев” изпусна дузпа в пловдивското дерби

Камбуров и Умарбаев отбелязаха атрактивните попадения в срещата

„Локомотив” победи „Ботев” с 2:0 в пловдивското дерби. Попаденията в мача от 14-ия кръг на Първа професионална лига бяха дело на Мартин Камбуров и Парвиз Умарбаев, като и двата гола бяха доста атрактивни. „Ботев” имаше възможност да се върне в мача, но Тодор Неделев не можа да реализира дузпа.

Едуард Ераносян заложи на 15-годишния юноша на клуба Ияд Хамуд в стартовия състав. Той се отблагодари за доверието със страхотен пас в 17-та минута, с който изведе Мартин Камбуров. Ветеранът в отбора на „Локо” не сбърка и прати топката във вратата с атрактивна задна ножица.

В 69-та минута влезлият като резерва в началото на второто полувреме Парвиз Умарбаев разстреля стража на „Ботев” с шут от около 20 м и покачи резултата на 2:0.

Пет минути по-късно Тодор Неделев имаше възможност да се върне „канарчетата” в мача с дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Капитанът на „Ботев” застана зад топката, но стражът на „смърфовете” показа рефлекс и спаси.

„Жълто-черните” доиграха мача с човек по-малко, след като Радослав Терзиев получи червен картон.

След победата „Локо” се изкачи на шесто място в класирането, а „Ботев” са осми с позиция по-надолу.