Лоши новини за ПСЖ: И Мбапе се контузи

Парижани стигнаха до полуфиналите за Купата, но загубиха втори ценен играч

"Пари Сен Жермен" се класира за полуфиналите за Купата на Франция след категорична победа с 3:0 над "Олимпик" Марсилия. Успехът обаче взе още една "жертва".

След контузията на Неймар, който ще бъде опериран в края на седмицата, Килиан Мбапе също получи травма.

Футболистът, който играе в ПСЖ като преотстъпен от "Монако", бе заменен на почивката. Причината е, че получи удар в глезена, а болката не му позволи да довърши мача.

За разлика от случая с Неймар, когато треньорът Унай Емери заяви веднага след мача, че бразилецът ще пропусне реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу "Реал" Мадрид, този път той бе по-умерен.

"Надявам се да не е нищо сериозно" - това беше единственият коментар на специалиста.

Иначе ПСЖ нямаше проблеми с "Олимпик" Марсилия. Анхел Ди Мария даде аванс на своя тим в добавеното време на първата част, след като стреля покрай Стийв Манданда от границата на наказателното поле. Аржентинцът се възползва от грешка на Аймен Абденур и вкара за 2:0 в 48-та минута, а Единсон Кавани оформи крайния резултат в 81-та след разиграване между Марко Верати и Юлиян Дракслер.