"Лудогорец" премина с лекота през "Черно море"

Успех с 3:1 за шампионите

В двубой от 25-ия кръг на "Първа лига" "Лудогорец" победи "Черно море" с 3:1 у дома и взе ценни три точки в борбата за титлата.

В началото темпото бе изцяло диктувано от "орлите", които имаха опасна атака още в четвъртата минута. Върджил Мисиджан се измъкна от защитата и центрира опасно, но Атанас Зехиров бе на правилното място и изби.

Следващата опасност пред вратата на гостите от Варна се оказа фатална за тях. В осмата минута Кешерю добре овладя топката в наказателното поле, намери Марселиньо, който отклони вдясно на Вандерсон, той си нагласи топката и стреля мощно към вратата на Благой Макенджиев. Стражът на "Черно море" не успя да реагира, а по този начин разградчани поведоха в резултата.

Натискът на домакините продължи и само 6 минути по-късно Върджил Мисиджан бе намерен отляво, центрира към Марселиньо, който засече във вратата и удвои преднината на "Лудогорец".

"Черно море" започна да играе все по-стабилно и да изнася играта от своята половина. В 20-ата минута съдията не даде нарушение на Натанаел при шпагата срещу Аристоте Ндонгала. 11 минути по-късно Ндонгала се справи с трима защитници и стреля по посока на вратата, пазена от Хорхе Бром, но ударът бе твърде слаб.

По-малко от 60 секунди по-късно Дани Кики върна надеждите на "моряците" с прекрасно попадение. Кононга центрира към бразилеца, който финтира Натанаел и със силен шут вкара и намали изоставането на тима си.

"Лудогорец" веднага се събуди и започна отново да играе по-офанзивно. Голмайсторът Вандерсон се опита да прехвърли Макенджиев, но стражът на гостите запази хладнокръвие и топката се озова в ръцете му.

Последвалата бърза атака в 41-ата минута завърши с трето попадение. Вандерсон намери Клаудиу Кешерю, който стреля, но защитник на гостите изби. Все пак с добавка Върджил Мисиджан оформи крайното 3:1.

Второто полувреме се игра в далеч по-мудно темпо. В 65-ата минута обаче Вандерсон направи пропуск. Марселиньо намери открилия се свой сънародник, който опита да прехвърли вратаря, но ударът му не попадна в целта.

Влезлият като резерва Швиерчок отклони към Горалски 79 минути след началото на мача, но полякът не уцели вратата. 120 секунди по-късно "Черно море" изпусна своя най-голям шанс през втората част. Фенуш проби по фланга и стреля от границата на наказателното поле, ала вратарят Броун се справи с изстрела и изби топката.

Със седмия си пореден успех "Лудогорец" временно увеличи аванса си пред ЦСКА на 6 точки, като "армейците" са с мач по-малко. "Черно море" пък запази своята девета позиция с 27 точки, колкото има и осмият "Септември".

Състав

"Лудогорец": Хорхе Броун, Сисиньо, Натанаел, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (46-Яцек Горалски), Абел Анисе, Марселиньо (83-Густаво Кампаняро), Вандерсон, Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешерю (66-Якуб Швиерчок)

"Черно море": Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Аристоте Фунду, Петър Витанов (84-Емил Янчев), Александър Цветков, Дани Кики (75-Марек Кузма), Мехди Фенуш и Мартин Минчев (61-Радослав Василев).