"Лудогорец" дръпна с 5 точки пред ЦСКА

Кешерю заби хеттрик, Мисиджан се завърна с гол

"Лудогорец" разгроми "Етър" с 4:0 в последен кръг от 13-ия кръг и се откъсна на 5 точки пред ЦСКА в класирането. С хеттрик за шампионите блесна румънският нападател Клаудио Кешерю, едно попадение добави и завърналият се в тима Върджил Мисиджан.

Треньорът на "орлите" Димитър Димитров върна сред титулярите капитанът Светослав Дяков, който през седмицата остана резерва при гостуването на "Брага" в Лига Европа. Сред титулярите попадна и Кешерю, който също не игра срещу португалския тим. Мисиджан, който бе замразен на пейката до подписването на новия си договор, се появи като резерва през второто полувреме.

Румънецът откри с глава в 24-ата минута след центриране на Джоди Лукоки, а десетина минути след почивката удвои резултата. Мисиджан направи 3:0 само 60 секунди след появата си на терена, а Кешерю оформи крайното 4:0 в 84-ата минута.

В следващия кръг "Лудогорец" приема "Левски". Двубоят е в неделя от 18:15 часа.