"Лудогорец" и "Мура" не си вкараха, спорът ще се реши в Разград

"Орлите" със само един точен удар при гостуването си на словенския шампион

ludogorets.com

"Лудогорец" направи 0:0 при гостуването си на "Мура" в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. "Орлите" владееха инициативата в дълги периоди от срещата, но отправиха само един точен удар към словенската врата.

Така спорът ще се реши в реванша в Разград след седмица - на 28 юли. Победителят от тази двойка ще се изправи срещу "Олимпиакос" (Гърция) или "Нефтчи" Баку (Азербайджан).

Снимка: ludogorets.com

Тази вечер, на ст. "Фазанерия" в Мурка Собота, "Лудогорец" започна по-активно и националът Кирил Десподов на няколко пъти затрудни отбраната на домакините, преди да сбърка при подаването. "Орлите" все пак създадоха чисто голово положение в края на първата част, когато Пиерос Сотириу пропусна от около 10 м.

След почивката тимът на "Мура" се мобилизира и създаде работа на стража Кристиян Кахлина. "Лудогорец" обаче издържа на натиска и можеше да поведе в 77', но резерва Елвис Ману стреля покрай вратата.

Само 6 минути по-късно "Мура" нямаше късмет - напречната греда спря капитана Жига Коус.

Съставите

"Мура": 69. Обрадович, 21. Карничник, 9. Марушко, 30. Горенц, 11. Коус, 10. Коутер, 8. Бобичанец, 20. Хорват, 23. Щурм, 47. Клепач, 2. Ципот

"Лудогорец": 71. Кахлина, 3. Недялков, 24. Вердон, 30. Пластун, 22. Икоко, 95. Каули, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу