"Лудогорец" излъга "Черно море", Марселиньо герой

Шампионът на България загря за двубоя с "Брага" в Лига Европа

"Лудогорец" победи "Черно море" като гост с 1:0 в среща от 12-тия кръг на Първа лига и така варненци вече шести мача са без победа в първенството. Единственото попадение в мача реализира Марселиньо от пряк свободен удар в 7-та минута.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Гостите успяха да открият резултата в 7-ата минута, когато Марселиньо изпълни страхотно пряк свободен удар от около 20-ина метра и вкара за 1:0.

Домакините имаха възможност да изравнят в 13-ата минута, когато Александър Цветков стреля от дистанция по земя, но вратарят на "Лудогорец" Ренан дос Сантос улови топката. В 19-ата минута Орлин Старокин стреля опасно, но вратарят на гостите отново улови.

В 26-ата минута домакините бяха близо до гол. След центриране от корнер Илиас Хасани засече топката с глава, но тя премина на сантиметри встрани от вратата на гостите.

В 33-ата минута Жоао Паоло стреля много опасно по диагонал, но вратарят на "Черно море" Емил Михайлов спаси. Четири минути по-късно Жоао Пауло бе изведен в отлична позиция, напредна и стреля, но вратарят Емил Михайлов успя да избие топката.

В началото на втората част в 46-ата минута домакините можеха да изравнят резултата. След центриране отдясно топката достигна до Орлин Старокин, който стреля по диагонал отляво, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на шампионите.

В 56-ата минута Орлин Старокин можеше да изравни резултата, но след удара му от границата на наказателното поле топката излезе в аут. В 69-ата минута Джоди Лукоки стреля много опасно, но топката премина над вратата.

В 71-ата минута Вандерсон стреля много опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на "Черно море" Емил Михайлов показа класа и успя да спаси. В 77-ата минута Джоди Лукоки бе изведен в отлична позиция и стреля отдясно по диагонал, но вратарят Емил Михайлов отново спаси.

Състави

"Черно море": Емил Михайлов, Стефан Станчев, Александър Цветков, Георги Божилов /62-ра мин. Марек Кузма/, Атанас Зехиров /82-ра мин. Амаду Сукуна/, Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Орлин Старокин /87-ма мин. Мартин Костадинов/, Ондрей Сукуп

"Лудогорец": Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо /90+3 Лукас Саша/, Джоди Лукоки, Вандерсон /75-та мин. Яцек Горалски/, Жоао Паоло /64-та мин. Клаудиу Кешеру/