"Лудогорец" изля гнева си върху "Локомотив" Горна Оряховица

"Орлите" записаха успех с 4:0, реваншираха се на феновете си за поражението от "Арсенал"

Шампионът "Лудогорец" разгроми гостуващия "Локомотив" Горна Оряховица с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Така разградчани събраха 25 точки и се доближиха на 2 точки от лидера "Левски", като имат и мач по-малко. Горнооряховци пък допуснаха първо поражение при новия си треньор Иван Колев след серия от две поредни победи. Те останаха на 12-ото място с 8 точки.

Наставникът на домакините Георги Дерменджиев беше извършил половин дузина промени в стартовия състав в сравнение с мача от Шампионската лига срещу "Арсенал" в сряда, загубен тежко с 0:6 в Лондон.

Гостите стояха доста добре на терена и дори първи достигнаха до чиста голова възможност. В 14-ата минута Лукас Саша изчисти лошо една топка и изведе в чиста позиция Матиа Курьор, който от ъгъла на малкото наказателно поле стреля над гредата.

"Лудогорец" все пак показа класа и в 25-ата минута откри. Марселиньо центира от дясно към далечната греда и Клаудиу Кешерю с хубав удар от въздуха по диагонала преодоля Николай Банков.

Три минути по-късно Цветан Генков вкара топката в мрежата на Милан Борян, след като засече центриране от фаул от ляво, но попадението беше правилно отменено заради засада.

В началото на второто полувреме "Лудогорец" бързо стигна до втори гол, което до голяма степен реши мача. В 51-ата минута Кешерю пусна в дясно към непокрития Марселиньо, който навлезе на скорост в наказателното поле и стреля прецизно по тревата в близкия ъгъл.

"Лудогорец" продължи да доминира и в 78-ата минута Кешерю се пребори с централните защитници на гостите след пас от ляво на Върджил Мисиджан и отблизо направи 3:0 с втория си гол в мача.

Две минути по-късно пък Стефан Цонков от "железничарите" получи директен червен картон за нарушение пред наказателното поле срещу откъсващия се Джоди Лукоки.

В самия край резервата Жуниор Кишада оформи успеха с 4:0 с удар от наказателното поле след пас от дясно на Сисиньо.

Състави

Лудогорец: Борян, Сисиньо, Пластун, Паломино, Натанаел, Лукас Саша, Кампаняро, Кафу (73-Мисиджан), Марселиньо (81-Кишада), Вандерсон (67-Лукоки), Кешерю

Локомотив: Банков, Кавдански, Обаме-Ндонг, Фиданин, Желев, Джоман, Мечев (55-Цонков), Апостолов, Курьор, Кифуети (85-Узунов), Генков (77-Отман)