"Лудогорец" мина и през "Берое" в голово шоу

Шампионите победиха старозагорския тим с 4:2

"Лудогорец" спечели с 4:2 като гост на "Берое" в среща от втория кръг на родното футболно първенство. Трима играчи отбелязаха по две попадения в мача. За шампионите точни бяха Жоржиньо и Клаудиу Кешерю, а за домакините - Зоран Йосипович.

Треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев бе направил цели 8 промени в сравнение с двубоя срещу унгарския "Ференцварош" в Шампионската лига.

"Орлите" тръгнаха напред и поведоха още в 9' чрез Жоржиньо. Бразилецът вкара втория си гол в 35', а "Берое" намали в последните секунди на първата част, когато Зоран Йосипович отбеляза от дузпа.

Надеждите на "Берое" за обрат се изпариха в рамките само на две минути след почивката - между 53' и 55'. Тогава благодарение на Клаудиу Кешерю се стигна до 4:1 за "Лудогорец".

Двата тима продължиха да действат офанзивно и да създават положения, а в 90' Йосипович от домакините оформи крайния резултат: "Берое" - "Лудогорец" 2:4.

Така шампионите имат пълен актив от 6 точки след два кръга и делят върха с "Черно море". Към тях може да се присъедини и "Левски", който утре гостува на "Етър" Велико Търново.

Съставите

"Берое": Душан Перниш; Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов, Александър Василев; Александър Цветков, Яя Меледже, Милен Желев, Зоран Йосипич, Карлос Охене, Рубен Брижидо;

"Лудогорец": Пламен Илиев; Сисиньо, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Антон Недялков, Абел Анисе, Стефан Баджи; Джоди Лукоки, Дан Битон, Жоржиньо, Клаудиу Кешерю