"Лудогорец" мина през "Ботев" Враца за едно полувреме, Кешеру с хеттрик

"Орлите" изместиха ЦСКА от втората позиция в Първа лига

"Лудогорец" спечели гостуването си на "Ботев" Враца с 4:1 в двубой от Първа лига. Хеттрик за шампионите отбеляза Клаудиу Кешеру.

"Орлите" решиха развоя на срещата още през първото полувреме. Вандерсон намери в коридор Джоди Лукоки, който стреля, вратарят отрази удара, но след добавка крилото откри резултата в 10-ата минута.

10 по-късно Марселиньо подаде към Клаудиу Кешеру, който със своя ляв крак удвои преднината на шампионите. В 24-ата минута румънският нападател отбеляза второто си попадение в срещата и поведе в голмайсторската листа на Първа лига, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и с лекота увеличи аванса на 3 гола.

Кешеру реализира своя хеттрик, когато от воле покачи на 4:0.

След почивката почетното попадение за "Ботев" Враца реализира влезлият като резерва Валери Домовчийски, който се оказа най-съобразителен и с глава отбеляза първия си гол за сезона.

Състави

"Ботев" Враца: 33. Костов, 11. Васев, 86. Божинов, 7. Вълчев, 71. Стоев, 19. Махайлов, 18. Миланов, 88. Апостолов, 26. Иванов, 10. Атанасов, 17. Георгие

"Лудогорец": 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 5. Терзиев, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 28. Кешеру