"Лудогорец" на върха в Първа лига след обрат срещу "Локомотив" Пловдив

Шампионите се наложиха с 3:1 у дома

"Лудогорец" победи с 3:1 "Локомотив" Пловдив като домакин в дербито от петия кръг на родния футболен шампионат. "Орлите" стигнаха до успеха с три попадения в последните 30 минути.

Така тимът на Павел Върба се върна на върха в Първа лига, който окупира с актив от 12 точки - една пред ЦСКА. По-рано тази вечер "червените" стигнаха само до 1:1 с "Черно море" във Варна.

"Локомотив" поведе на "Лудогорец" в 52', когато точен бе националът Бирсент Карагерен. Шампионите обаче взеха инициативата и осъществиха обрат с голове на Доминик Янков в 62', Алекс Сантана в 79' и Елвис Ману в 81'.

За "железничарите" двубоят бе генерална репетиция преди домакинството на "Тотнъм' в квалификациите на Лига Европа идния четвъртък.

В следващия кръг от Първа лига "Лудогорец" гостува на ЦСКА, докато на "Локомотив" предстои далеч по-лесна визита - на намиращия се на дъното без спечелена точка "Етър".

Съставите

"Лудогорец": 33. Ренан дос Сантос (Владислав Стоянов 46'), 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота (Елвис Ману 56'), 17. Жоржиньо (Ихиньо Марин 46'), 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи (Абел Анисе 63'), 28. Клаудиу Кешерю, 30. Козмин Моци (К), 64. Доминик Янков (Жордан Икоко 85')

"Локомотив": 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 15. Кристиян Илич (Парвиз Умарбаев 82'), 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (Филип Михалевич 82'), 16. Лукас Салинас (Валентино Пулиезе 90'+1'), 14. Димитър Илиев (К) (Кенан Муслимович 90'+1'), 77. Анте Аралица (Георги Минчев 65')