"Лудогорец" най-после победи

Първи успех за шампионите през 2019 г.

Отборът на "Лудогорец" записа първа победа през 2019 г. Шампионите се наложиха с 2:0 над "Ботев" Враца в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Така "орлите" прекъснаха серията си от три срещи без успех, докато врачани регистрираха трето поредно поражение. Те остават на 10-а позиция в класирането.

В началото на мача гостите от Враца имаха повече и по-добри голови положения, но Антон Огнянов, Даниел Генов и Валери Домовчийски ги пропиляха.

Домакините откриха резултата след гол с глава на Козмин Моци в 33-ата минута. Те нанесоха втория си и окончателен удар пет минути по-късно, когато Клаудиу Кешерю удвои с изстрел от дъгата на наказателното поле.

През второто полувреме на няколко пъти футболистите на "Ботев" опитаха да застрашат Пламен Илиев, но без резултат.