"Лудогорец" не срещна трудности с "Витоша"

Класически успех за шампиона на България

"Лудогорец" победи "Витоша" Бистрица с 3:0 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. След успеха шампионите вече имат аванс от 6 точки пред втория ЦСКА, който обаче гостува на "Славия" по-късно днес.

В Разград "орлите" водеха с 2:0 до 15-ата минута, като точни бяха Вандерсон и Лукас Саша. До почивката Вандерсон пробва нов удар, който премина малко страни от вратата, пазена от Георгиев.

През второто полувреме "Витоша" започна по активно, пропуски обаче направи Четин Садула. За "Лудогорец" Кешерю пък опита да прехвърли стража на гостите, но неуспешно.

В 75-ата минута Антони Здравков пусна Якуб Швиерчок, който скоро след това отбеляза с изстрел отблизо, оформяйки крайното: "Лудогорец" - "Витоша" Бистрица 3:0.

Състави

"Лудогорец": 1. Броун, 5. Терзиев, 90. Форстър, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 44. Горалски, 8. Лукаш Саша, 84. Марселиньо, 7. Бакалов, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

"Витоша": 12. Георгиев, 2. Гочев, 6. Гьонов, 10. Амзин, 14. Садула, 22. Милчев, 24. Купенов, 80. Котев, 96. Милев, 99. Христов, 88. Лазаров