"Лудогорец" обърна "Левски" и увеличи преднината си на върха (ВИДЕО)

"Орлите" вече са с 9 точки пред "сините"

Шампионът "Лудогорец" победи "Левски" с 2:1 в дербито на 16-ия кръг на Първа лига и по този начин увеличи аванса си пред "сините" на 9 точки.

"Левски" поведе с 1:0 в 6-ата минута. Точен беше Бабатунде Адениджи, който по превъзходен начин се възползва от груби грешки в действията на Козмин Моци и Владислав Стоянов.

Малко след това Кафу бе близо до възстановяване на равенството в мача, но ударът му излезе в аут.

В 23-ата минута гол на Антонио Аниете беше отменен поради засада.

Второто полувреме започна по-добре за домакините, които можеха да изравнят в 51-ата минута, но ударът на Кафу с глава срещна гредата. Последва отлична възможност и за Дяков, но Боян Йоргачевич успя да избие.

Капитанът на "Лудогорец" бе близо до гола в 56-ата минута, но не успя да засече центриране на Анисе.

Натискът на "орлите" даде резултат в 70-ата минута. Натанаел центрира към Вандерсон, който с глава направи 1:1.

В 81-ата минута домакините направиха пълен обрат. Марселиньо се разписа с глава за 2:1 след центриране на Вандерсон.

В края на мача Адениджи отправи силен удар към вратата на "Лудогорец", но Стоянов се прояви с отлично спасяване.