"Лудогорец" обърна "Септември" и продължава да гони ЦСКА

"Орлите" спечелиха с 4:1 гостуването си в София

"Лудогорец" стигна до пълен обрат срещу "Септември" в мач от от 10-я кръг на Първа лига. Срещата в София започна трудно за шампионите, но през второто полувреме те показаха класа и стигнаха до успех с 4:1.

Така "орлите" събраха актив от 24 точки и продължават да бъдат само на 1 зад лидера в първенството ЦСКА.

Отборът на "Септември" запазва предпоследната си позиция в класирането със 7 точки.

През първото полувреме гостите нито веднъж не успяха да застрашат вратата на "Септември".

Малко изненадващо столичани поведоха в резултата в 45-ата минута. Байду подаде към Крис Гади пред наказателното поле, той преодоля Натанаел и Анисе, след което успя да прокара топката между краката на Моци и да я изпрати в далечния ъгъл на Ренан дос Сантос.

В 53-ата минута гол на Клаудио Кешеру не бе зачетен заради засада.

В 55-ата минута "Лудогорец" изравни. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в Натанаел и той с мощен удар реализира за 1:1.

Минута по-късно "орлите" направиха обрата пълен. Натанаел даде извеждащ пас към Джоди Лукоки, който от малък ъгъл направи 2:1.

В 85-ата минута Лукоки нахлу в наказателното поле на домакините и подаде на Вандерсон, който от близо вкара за 3:1.

В 88-ата минута Лукоки затвърди страхотното си представяне с втори гол във вратата на "Септември" за крайното 4:1.