Лудогорец отново без гол

Шампионите с нулево равенство в София

Лудогорец не успя да спечели при гостуването си Локомотив София и запази аванса си от 6 точки пред ЦСКА. Това е второ поредно нулево равенство за отбора на Георги Дерменджиев, след 0:0 срещу Левски в Разград за купата на България.

През първото полувреме играта беше равностойна, а още в 3-та минута топката рикошира в ръката на Козмин Моци, но съдията не отсъди дузпа. Гостите от Разград опитаха няколко епизодични удари, но без да затруднят вратаря Божидар Митрев.

В края на първата част треньора на софийския тим Димитър Васев почувства силни коремни болки и трябваше да бъде откаран в болница, а след почивката домакините бяха ръководени от неговия помощник Диян Петков. Ангуло изпусна най-доброто положение за Лудогорец в началото на второто полувреме. След него Анисе също имаше възможност да открие резултата, а гостите станаха по-активния отбор в мача.

В 75-та минута Козмин Моци отбеляза гол, но съдията го отмени като отсъди нарушение в полза на червено-черните.

Лудогорец не успя да отбележи гол срещу Ботев Пловдив в Разград, след което направи и нулево равенство с Левски. Единствената победа в плейофите от първенството беше срещу ЦСКА.