"Лудогорец" отново начело, загря за "Ференцварош"

Шампионите с минимален успех над "Дунав"

"Лудогорец" победи "Дунав" с 1:0 като гост в мач от 11-ия кръг на родния футболен шампионат. Единственото попадение в двубоя отбеляза Клаудиу Кешерю в 23'.

След успеха разградчани се върнаха на върха с актив от 27 точки, една повече от "Левски", докато "Дунав" остава десети с 10 точки.

С минималната победа в Русе "орлите" загряха за гостуването си на "Ференцварош" в Лига Европа в четвъртък. Двубоите с унгарския първенец предоставят на "Лудогорец" възможност за реванш, след като бе отстранен именно от "Ференцварош" в квалификациите на Шампионската лига.

Тази вечер наставникът Станислав Генчев пусна силна единайсеторка. На вратата застана Пламен Илиев, пред него в защита действаха Станислав Манолев, Антон Недялков, Рафаел Форстър и Сисиньо. В средата на терена треньорът бе заложил на Стефан Баджи и Абел Анисе, а Клаудиу Кешерю водеше атаката, подпомаган от Марселиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки.

Кешерю откри резултата в 23', когато Лукоки стреля, Росен Колев успя да блокира, но топката попадна в голмайстора на разградчани и той не сбърка отблизо. Така румънецът отбеля седмото си попадение от началото на кампанията и вече е втори след национала Даниел Младенов от "Етър", който има 8 гола.

"Дунав" имаше добра възможност да изравни малко преди почивката, но Ахмед Ахмедов стреля неточно с глава.

"Лудогорец" пестеше сили през втората част, а Генчев пусна Яцек Горалски, Жоржиньо и Мавис Чибота вместо Марселиньо, Лукоки и Кешерю. Все пак в 83' "орлите" бяха близо до втори гол - Чибота обаче бе спрян от стража Благой Макенджиев.

Съставите

"Дунав": 21. Макенджиев, 18. Исаевски, 22. Милчев, 5. Николов, 29. Колев, 2. Инкоом, 11. Димов, 7. Лазаров, 8. Щерев, 99. Христов, 9. Ахмедов

"Лудогорец": 23. Илиев, 11. Манолев, 3. Недялков, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 28. Кешерю