"Лудогорец" победи "Монтана" с дискусионна дузпа

"Орлите" с минимален успех

Минимална победа с 1:0 за "Лудогорец" в домакинството срещу "Монтана" в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Шампионите се наложиха след дузпа, вкарана от Клаудиу Кешерю в 73-ата минута.

Наказателният удар бе отсъден след контакт между румънеца и Раян Сенханджи, но повторенията показаха, че бранителят на "Монтана" играе с топката.

С тази победа "Лудогорец" отново дръпна с 9 точки на върха пред втория "Локомотив" Пловдив. "Монтана" пък е на 11-о място.

Навярно, с мисълта за реванша срещу ЦСКА от полуфиналите за Купата на България през идната седмица, треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас пусна сред титулярите 20-годишния Иван Йорданов.

На пейката пък седна завърналият се след травма Антон Недялков, който влезе в заключителните минути.

Първата среща между ЦСКА и "Лудогорец" в София завърши 1:1, а реваншът, който ще определи финалиста за Купата на България, е на 14 април (сряда).