Лудогорец победи Риека в контролна среща.

Лудогорец /Разград/ - Риека /Хърватия/ - 2:1

Евгений Милов

Стартов състав на Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Йордан Минев, Светослав Дяков, Христо Златински, Дани Абало, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада.

През второто полувреме старши треньорът на Лудогорец /Разград/ Георги Дерменджиев пусна в игра вратаря Иван Чворович и полевите играчи Георги Терзиев, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Роман Безяк, Витиня, Абел Анисе, Александър Александров, Себастиан Ернандес и Преслав Петров.

Лудогорец победи Риека /Хърватия/ с 2:1 в контролна среща по футбол, играна на градския стадион в испанския град Сан Педро де Алкантара. Отборът на Риека е на второ място във временното класиране в хърватското футболно първенство. През зимния трансферен период Риека привлече Венцислав Христов от Берое /Стара Загора/, но Христов поради контузия още не се е присъединил към отбора.
А в 29-та минута Риека поведе в резултата след статично положение: Марко Зехович от фаул технично прехвърли стената, 1:0 за Риека.
В продължението на първото полувреме Дани Абало бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка румънският защитник Козмин Моци стреля неспасяемо за 1:1.

В 51-та минута бразилецът Марселиньо подаде отлично на Роман Безяк, който вкара красив гол - 2:1 за Лудогорец.

В заключителните двадесетина минута хърватите бяха по-активният отбор, по-често атакуваха, но българският отбор играеше добре в защита и логично последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:1 за Лудогорец.

Следващата контрола на Лудогорец на испанска земя е в събота срещу Спартак /Москва/.