"Лудогорец" прегази "Левски" на "Герена"

Шампионите с категорична победа в София

Шампионът "Лудогорец" нанесе тежка загуба на "Левски" в дербито на кръга в Първа лига. "Орлите" спечелиха с 3:0 на "Герена" и нанесоха първо поражение на "сините" през 2021 г.

"Лудогорец" е с аванс от 9 точки пред втория "Локомотив" Пловдив, докато "Левски" е едва на 9-ата позиция в родния елит.

Играчите на Валдас Дамбраускас не срещнаха никакви затруднения със столичани, които и в този мач бяха водени от Живко Миланов, тъй като старши треньорът Славиша Стоянович се възстановява от COVID-19.

Гостите от Разград водеха с два гола още до 12-ата минута. Първо Клаудиу Кешеру откри резултата в 8-ата, а четири по-късно Каули Оливейра покачи на 2:0. В 78-ата минута пак той оформи и крайния резултат.

Вече в 16 шампионатни мача "сините" не могат да победят "зелените", като за шести път не успяват да отбележат гол на този съперник.

Класическият резултат пък е най-големият успех на "Лудогорец" на "Герена".