"Лудогорец" превзе "Мала Маракана" и продължава напред в Шампионската лига

"Цървена Звезда" - "Лудогорец" 2:4 (общ резултат: 4:6), двата тима завършиха мача с по 10 души

Истински подвиг направи българският шампион „Лудогорец“! „Орлите“ победиха като гост сръбския гранд  „Цървена звезда“ с 4:2 (общ резултат 6:4) в мач реванш от третия предварителен кръг на Шампионската лига и ще играят плейоф за влизане в груповата фаза на турнира.

Тазвечершния двубой, игран пред около 50 000 на митичния „Мала Маракана“, предложи много емоции на зрителите, а двамата тима завършиха с по 10 души. Червени картони бяха показани на Пластун от състава на "Лудогорец" и Канга от от този на "Цървена звезда".

Сръбският гранд поведе в 17‘ минута, когато Доналд порази целта с удар от около 25 м. Топката летеше към центъра на вратата, но стражът на "Лудогорец" Владислав Стоянов се намеси неубедително и резултатът бе открит.

Само 6 минути по-късно обаче българският шампион отвърна на удара. Кафу финтира петима играчи на "Звезда", след което със силен шут прати топката под напречната греда.

В 40‘ минута "Лудогорец" поведе с гол на Вандерсон. Бразилецът стреля по земя, а вратарят на домакините Кахриман допусна груба грешка и топката влетя в мрежата му.

В 44‘ минута "Лудогорец" остана с човек по-малко, тъй като централният защитник Игор Пластун си изкара втори жълт, респективно червен картон.

Численото равенство бе възстановено, когато след последния съдийски сигнал за първото полувреме Канга удари Дяков в лицето и получи директен червен картон.

През втората част "Звезда" беше по-активният отбор и стигна до изравнителен гол в 62‘ минута. Ибанйес реализира дузпа, отсъдена за глупав фаул на резервата Паломино срещу противников играч…

Двата тима не съумяха да си отбележат гол до края редовното време и двубоят навлезе в продължения. В началото на първите добавени 15 минути "Лудогорец" поведе с 3:2. Вандерсон бе изведен прекрасно от Марселиньо и технично преодоля стража Кахриман.

В 97‘ минута отново Вандерсон бе точен за 4:2. Бразилецът оформи хеттрика си и съвсем смълча „Мала Маракана“.

Четирите гола на чужд терен на практика решиха мача, тъй като в този момент "Цървена Звезда" се нуждаеше от 3 попадения за по-малко от четвърт час.

Задача, която се оказа непосилна за "червено-белите". В оставащите минути до края на срещата голове не паднаха. Така "Лудогорец" си тръгна от Ада на "Мала Маракана" с успех и продължава участието си в Шампионската лига.

Съставите

Цървена звезда: Кахриман, Льо Талек, Канга, Катай, Моуче (57-Руис), М. Цветкович, Доналд, С. Сърнич (53-Виера), Рендулич, Ибаняс, Фибел

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Пластун, Натанаел, Дяков, Анисе, Марселиньо (101-Лукас Саша), Вандерсон, Кафу (70-Мисиджан), Кешеру (46-Паломино)

В плейофите на турнира "орлите" ще са непоставени в шампионския поток, което им дава немалък шанс за завоюване на място в груповата фаза.

Каналите на bTV Media Group ще излъчат мачовете на българския шампион, както и всички по-интересни плейофни двубои в Шампионската лига.

Жребият за тази фаза на надпреварата е в петък, 5 август. Първите мачове са на 16 и 17 август, а реваншите седмица по-късно - 23 и 24 август.