"Лудогорец" разпиля "Дунав" и се откъсна още на върха

5:1 за шампионите, Кешерю се развихри

Шампионът "Лудогорец" разгроми "Дунав" с 5:1 в последен мач от 24-ия кръг на родното футболно първенство. Така тимът на Павел Върба се реваншира частично на привържениците си за отпадането с дузпи от "Левски" в четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Днешният мач започна кошмарно за разградчани и "Дунав" поведе още в 5', когато Григор Долапчиев се възползва от груба грешка грешка на вратаря Владислав Стоянов.

Попадението събуди "Лудогорец" и "орлите" изравниха само осем минути по-късно чрез Мавис Чибота. Домакините осъществиха пълен обрат в 30' с гол на Клаудиу Кешерю, преди Марселиньо да се разпише, а след това отново Кешерю да направи резултата 4:1 до почивката.

През втората част румънецът се отличи и с асистенция за влезлия като резерва Жоржиньо, оформил разгрома - 5:1.

Така "Лудогорец" се възползва от грешните стъпки на преследвачите "Левски" и "Локомотив" Пловдив, като вече има 9 точки преднина на върха, при това с мач по-малко. "Дунав" остава предпоследен в Първа лига.

Състави

"Лудогорец": 27. Стоянов, 6. Тауата, 21. Григоре, 30. Моци, 11. Манолев, 25. Баджи, 18. Дяков, 13. Чибота, 84. Марселиньо, 95. Каули, 28. Кешерю

"Дунав": 33. Гумиеро, 5. Николов, 29. Колев, 22. Милчев, 23. Митков, 8. Щерев, 7. Лазаров, 4. Цанков, 99. Христов, 94. Ненов, 45. Долапчиев