"Лудогорец" с минимален успех срещу ЦСКА, приближи се до върха

Вандерсон е героят за "орлите"

"Лудогорец" победи с 1:0 ЦСКА в дербито от петия кръг на родната Първа професионална лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Вандерсон в 21-ата минута, който бе изведен сам срещу стража Черниаускас и успя да го преодолее от втория опит.

На "Лудогорец Арена" "орлите" имаха повече добри голови възможности, но пропуски направиха Мисиджан, Кешерю и Вандерсон.

"Червените" пък можеха да стигнат до изравняване в 77-ата минута, но топката се отби в гредата след едно хубаво изпълнение на пряк свободен удар от Тиаго Родригеш.

Така шампионът "Лудогорец" вече е трети с актив от 10 точки и скъси изоставането си от заемащия втората позиция тим на ЦСКА. "Армейците" са с 12, а лидерът "Левски" има 13 пункта.