Лудогорец с първа загуба в контролите

Козмин Моци получи червен картон в проверката

Лудогорец допусна първа загуба по време на лятната си подготовка, след като отстъпи с 1:2 срещу украинския шампион Динамо (Киев). Това беше и последната проверка за разградчаните преди началото на квалификациите в Шампионската лига срещу Младост (Подгорица).

Лудогорец получи гол още във втората минута на срещата, когато Витали Буялски получи топката в наказателното поле на разградчаните и прехвърли Владислав Стоянов.

Българският шампион обаче отговори мигновено, като още след подновяването на играта. Марселиньо изведе Джонатан Кафу сам срещу вратаря на украинците и нападателят се разписа за 1:1.

Мачът беше равностоен, но Динамо стигна до втори гол в 72-та минута и го спечели. Артьом Беседин овладя топката на левия фланг и нахлу в наказателното поле, където финтира Йордан Минев и се разписа за 2:1 с удар в близкия ъгъл.

Футболист на Лудогорец получи червен картон в мача. Козмин Моци получи две официални предупреждения и напусна терена още в 43-та минута.