"Лудогорец" с предколедна победа над "Дунав"

Лидерът в класирането вкара два гола на домакините

Лидерът в Първа професионална футболна лига "Лудогорец" победи с 2:0 "Дунав" като гост в среща от 20-ия кръг на първенството, който е и последен за календарната година.

Якуб Швиерчок и Клаудиу Кешерю бяха точни за разградчани, които продължават да водят убедително в класирането - с 9 точки пред втория ЦСКА. "Червените" играят срещу "Ботев" Пловдив по-късно днес (16 декември).

Играта в първите минути на стадиона в Русе бе равностойна. Швиерчок опита да отбележи още в 4-ата минута, но стреля неточно. След него Коконов опита удар с глава, но той излезе в аут.

Все пак резултатът бе открит в 16-ата минута. Моци намери с дълъг пас Вандерсон. Костадинов не успя да го спре и топката попадна в Швиерчок. Полякът не се разписа от първия си опит, но при добавката не сбърка за 1:0.

"Дунав" се опита да се върне в мача, но "Лудогорец" показа надмощие. В края на първото полувреме Рафаел Форстър вкара, но съдията отмени гола заради засада.

В 53-ата минута домакините поискаха дузпа заради удар с лакът от страна на Козмин Моци, но реферът замълча.

В 81-ата минута голмайсторът на "орлите" Кешерю отбеляза за 2:0 след центриране на Жоао Пауло.

Така "Лудогорец" добави 3 точки към актива си на лидер, а "Дунав" остава на 12-о място в класирането.