"Лудогорец" се разправи с "Берое" за 25 минути

"Орлите" победиха с 2:0 и оглавиха класирането в Първа професионална лига

"Лудогoрец" излезе на първо място в класирането в Първа лига, след като в отложен мач от първия кръг победи "Берое" с 2:0. Старши треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев заложи на най-доброто, което има и това бе особено видимо до почивката, когато гостите напълно доминираха.

Срещата в Стара Загора започна доста силно за гостите. В 9-ата минута Марселиньо можеше да открие резултата, но стреля встрани от вратата.

Минута по-късно обаче "Лудогорец" поведе с 1:0. Натанаел пусна извеждащо подаване от дълбочина към Клаудиу Кешерю. Румънецът се възползва от неразчетената игра на защитата и вратаря Благой Макенджиев и с лек прехвърлящ удар откри резултата.

В 28-ата минута "орлите" удвоиха аванса си. Марселиньо получи топката на около 30 метра леко по диагонал на вратата на "Берое". Роденият в Бразилия български национал си спря топката и с мощен удар в горния ляв ъгъл направи резултата 2:0.

В началото на второто полувреме Кешерю реализира нов гол, засичайки центриране от фаул. Попадението обаче бе отменено правилно от главния съдия Георги Кабаков, тъй като Джонатан Кафу бе в засада и влияеше на играта, макар и да не докосна топката.

Темпото на игра спадна в следващите минути и това позволи на домакините да погледнат малко по-смело към вратата на Владислав Стоянов. В 81-ата минута Карлос Охене можеше да върне едно попадение за "Берое", но мощният му удар от границата на наказателното поле бе избит хладнокръвно от Стоянов.

В 90-ата минута Сисиньо можеше затвори мача, но самоотвержен шпагат на играч на старозагорци попречи това да се случи.

С успеха си "орлите" събраха 34 точки след първите си 13 мача и имат 3 повече от втория "Левски". "Берое" пък е на седма позиция със 17 точки. В събота двата тима отново играят един срещу друг, този път в мач от 14-ия кръг, който ще се играе в Разград.

Състави

"Берое": Благой Макенджиев - Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Илия Миланов - Георги Динков (73-Давид Манга), Карлос Охене, Том (86-Александър Колев), Радослав Кирилов, Атанас Зехиров (80-Емин Ахмед) - Жуниор Мапуку

"Лудогорец": Владислав Стоянов - Натанаел, Козмин Моци, Луис Паломино, Сисиньо - Абел Анисе, Светослав Дяков, Вандерсон, Марселиньо (77-Лукас Саша), Джонатан Кафу (87-Върджил Мисиджан) - Клаудиу Кешерю (82-Жуниньо Кишада)