"Лудогорец" си го изкара на "Славия"

"Орлите" с първа победа за сезона

"Лудогорец" победи с 3:0 "Славия" и записа първи успех през новия сезон в родния шампионат след изненадващото поражение от "Ботев" Враца с 1:3 миналия уикенд.

Попаденията бяха дело на Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци.

Само 48 часа след пристигането си в Разград испанският нападател Ихинио Марин попадна сред титулярите на Павел Върба. За "Славия" големият отсъстващ бе капитанът Янис Карабельов, който очаква трансфер в чужбина. Затова капитанската лента бе на ръката на младия Филип Кръстев.

Домакините наложиха натиск от самото начало, но трудно намираха пролуки в сгъстената защита на "белите". В самия край на първата част обаче "орлите" откриха резултата. Мощен удар на Каули бе избит от стража, но при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя прехвърли Стергиакис за 1:0.

През втората част попадение на Моци бе отменено заради засада. Георги Терзиев пък получи травма в дясното бедро и трябваше да бъде заменен от Григоре.

В 70-ата минута влезлият като резерва Бърнард Текпетей нацели гредата. Малко по-късно Чибота изпълни отлично пряк свободен удар и покачи на 2:0.

След само още няколко минути Емил Виячки фаулира Ихинио Марин в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Козмин Моци реализира дузпата за крайното 3:0.