"Лудогорец" си върна първото място, Кешерю с хеттрик

Осма поредна победа за шампиона на България

"Лудогорец" победи "Етър" с 4:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Шампионът на България записа осми пореден успех, а в основата му бе голмайсторът на "орлите" Клаудиу Кешерю, който отбеляза хеттрик.

Така разградчани си върнаха първото място, което заемат с актив от 35 точки, една повече от втория "Левски".

Мачът започна с равностойна игра, но постепенно "Лудогорец" взе инициативата и притисна съперника. В 20-ата минута "орлите" поведоха с гол на Клаудиу Кешерю. Пет минути по-късно шампионът удвои аванса си чрез Марселиньо.

В 36-ата минута, при една от редките си атаки, домакините намалиха на 1:2. Боджадж проби по левия фланг и намери Аласана Мане, а юношата на "Барселона" се разписа на празна врата.

Това обаче само разгневи "Лудогорец" и в 38-ата минута тимът на Антони Здравков направи 3:1. Автор на попадението стана Кешерю, възползвал се от чудесен извеждащ пас на Сисиньо.

В 54-ата минута румънецът оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат: "Етър" - "Лудогорец" 1:4.

Състави

"Етър": 1. Иванов, 25. Кр. Стоянов, 92. Почански, 30. Атанасов, 14. Скерлев, 22. Колев, 88. Боджадж, 5. Сърмов, 6. Мане, 10. Батрович, 16. Гълъбов

"Лудогорец": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю