"Лудогорец" срещу босненци в Лига Европа

"Зрински" Мостар застава на пътя на българския шампион

Шампионът на България "Лудогорец" ще се изправи срещу босненския "Зрински" в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Тимът от Мостар, който също е първенец на страната си, отпадна в първия предварителен кръг в Шампионската лига, но се справя далеч по-добре в пресявките на втория по сила евротурнир.

Днес "Зрински" отстрани малтийския "Валета" след победа с 2:1 като гост и 1:1 у дома в първата среща. Босненците поведоха в 30-ата минута чрез Баришич, но съперникът им изравни в 56-ата с гол на Борг. Въпреки че игра с човек по-малко близо полувреме, тимът от Мостар стигна до второ попадение в 67-ата, оказало се победно. Негов автор стана Филипович.

"Лудогорец" е домакин в първия мач на 9 август, а реваншът на босненска земя е седмица по-късно.