"Лудогорец" стъпи на върха за десета поредна година

Новият стар шампион подобри рекорда на ЦСКА

"Лудогорец" е новият стар шампион на България! Разградчани стъпиха на футболния връх в Първа лига за десета поредна година, подобрявайки рекорда на ЦСКА от периода 1954-1962 г. "Орлите" подпечатаха титлата след успех с 3:1 срещу "Берое" на своя "Хювефарма Арена".

Домакините имаха инициативата още от началните минути, но на два пъти удариха греда. Впоследствие нововъведената у нас системата за видеоповторения (VAR) влезе в употреба.

Първо с помощта ѝ отменен гол на Кирил Десподов в 27' бе признат, а след това реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за "Берое", реализирана от Гаюс Макута в 38' за 1:1.

"Лудогорец" нямаше късмет и в началото на втората част бе спрян за трети път от гредата след удар на Елвис Ману. В крайна сметка тимът на Валдас Дамбраускас стигна до безценната победа с попадения на влезлите като резерви Доминик Янков (79') и Клаудиу Кешеру (84').

Така "Лудогорец" е недостижим на върха с актив от 67 точки, 14 пред ЦСКА и 15 повече от "Локомотив" Пловдив, който е с мач по-малко.

"Берое" заема последното място в първата шестица с 37 точки.

Съставите

"Лудогорец": 1. Кахлина, 3. Недялков, 32. Са, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 10. Ману

"Берое": 33. Ганев, 19. Василев, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 20. Фуртадо, 10. Макута, 6. Цветков, 22. Октавио, 21. Лебон, 29. Еривалдо, 11. Фал