"Лудогорец" стартира зимната си подготовка със загуба

Българският шампион отстъпи с 1:3 на румънския "Ботошани"

"Лудогорец" започна зимната си подготовка в Белек (Турция) със загуба. Българският шампион отстъпи с 1:3 на румънския "Ботошани".

Разградчани поведоха в 12-ата минута след далечен шут на Натанаел. "Ботошани" изравни в 36-ата чрез Андрей Бурча, който се възползва от грешка в защитата на "орлите". Малко по-късно Вандерсон пропиля възможност отново да даде аванс на "Лудогорец".

След почивката треньорът Антони Здравков пусна напълно различна единайсеторка и съперникът се възползва. Румънците вкараха втори гол в 64-ата минута, като точен бе Лоран Фюльол. Само 4 минути по-късно Голофка оформи крайния резултат - 3:1 за "Ботошани".

За "Лудогорец" дебютира Андрей Попа, а другият нов - Пламен Илиев, не взе участие в срещата. Игрови минути записа каращият проби в тима Давид Рибейро.

На българския шампион предстоят още 5 приятелски срещи - с "Хонвед" (Унгария), "Клуж" (Румъния), "Легия" Гданск (Полша), "Ахмат" Грозни (Русия) и "Цървена звезда" (Сърбия).

Състав на "Лудогорец"

Първо полувреме: 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 11. Махлангу, 92. Джоди Лукоки, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон, 70. Якуб Швиерчок

Второ полувреме: 29. Даниел Наумов, 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 44. Яцек Горалски, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Димо Бакалов, 77. Адриан Попа, 63. Давид Рибейро, 28. Клаудиу Кешерю