"Лудогорец" стартира с победа лятната подготовка

"Орлите" спечелиха с 2:0 срещу германци

"Лудогорец" започна с победа в летните контроли – 2:0 над германския четвъртодивизионен "Хаймщетен". Учебната среща се проведе в две полувремена по 35 минути. Треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас пусна като титуляри двама играчи от дублиращия тим – 21-годишния Хюсеин Кельовлуев и 20-годишния Илкер Будинов. Дебют от първата минута записа халфът Клод Гонсалвеш, а през втората част на вратата застана новопривлеченият Серджо Падт. Отново зеления екип пък облече Игор Пластун.

Българският шампион създаде първата си чиста голова ситуация в 16'. Тогава Жордан Икоко бе изведен по дясното крило и пусна към Хюсеин Кельовлуев, който обаче уцели вратаря на "Хаймщетен" Римдмюлер. Самият Икоко стреля в 29', но стражът на съперника изби топката.

В началото на второто полувреме "Лудогорец" изпусна още едно чисто положение. Бърнард Текпетей проби през центъра на защитата на аматьорския тим и изведе Елвис Ману, който стреля, но топката уцели лицето на вратаря на "Хаймщетен". След това пък пред Мавис Чибота се откри добра възможност да стреля от пряк свободен удар, изпълнението му обаче бе слабо.

Натискът на "орлите" ставаше все по-силен и това логично даде резултат в 55'. Тогава Чибота направи отличен пробив и откри резултата. Малко преди края на срещата "Лудогорец" стигна до втори гол, дело на Елвис Ману след подаване на Чибота.

Стартовите състави

"Лудогорец": 71. Кристиян Кахлина - 22. Жордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 32. Жосуе Са, 51. Илкер Будинов - 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвеш - 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (К), 74. Хюсеин Кельовлуев - 28. Клаудиу Кешеру

"Хаймщетен": 1. Максимилиан Ридмюлер, 4. Яник Гюнцел, 7. Карл Весер, 16. Сандро Сенгерсдорф, 17. Фабио Сабаг, 18. Даниел Щаймел, 20. Щефан Ройтер, 21. Леополд Крюгер, 22. Лукас Риглевски, 23. Северин Мюлер, 30. Валентин Мишели