"Лудогорец" вгорчи повторния дебют на Любо Пенев в "Царско село"

Шампионите спечелиха с 4:0 у дома

"Лудогорец" разгроми с 4:0 "Царско село" в среща от 11-ия кръг на Първа лига. На своя "Хювефарма Арена" "орлите" взеха своето през второто полувреме и вгорчиха повторния дебют на Любослав Пенев начело на "Царско село".

Шампионите атакуваха и преди почивката, когато Клод Гонсалвеш и Кирил Десподов направиха пропуски. За "царете" Петър Атанасов стреля в края на полувремето, но вратаря Кристиан Кахлина спаси.

В последните минути двата тима се сдърпаха, а жълти картони получиха Иван Бандаловски и Кирил Десподов.

"Лудогорец" доминираше след паузата и поведе в 57' чрез Жосуе Са. В 66' Пиерос Сотириу удвои, а третият и четвъртият гол - съответно в 78' и 87', бяха дело на резервата Алекс Сантана и Десподов.

Така "Лудогорец" води с актив от 24 точки, докато "Царско село" остава на дъното с едва 6.

Следващият мач на "орлите" е в четвъртък (21 октомври) от 19:45 ч., когато приемат португалския "Брага" в груповата фаза на Лига Европа. Двубоя можете да гледате пряко по bTV Action.

Съставите

"Лудогорец": 71. Кахлина, 6. Пинас, 32. Са, 24. Вердон, 22. Икоко, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 37. Текпетей, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу

"Царско село": 1. Георгиев, 25. Александров, 3. Кавдански, 6. Бандаловски, 77. Луи Нганиони, 12. Диас, 22. Йокич, 93. Шопов, 20. Атанасов, 8. Стеванович, 12. Ангелов