"Лудогорец" загря за "Звезда" с лесен успех

"Орлите" победиха "Ботев" Враца и оглавиха Първа лига

Шампионът "Лудогорец" се завърна на върха в Първа лига, след като спечели с 3:1 срещу "Ботев" Враца у дома в двубой от деветия кръг. "Орлите" взеха своето още преди почивката, а през втората част успяха да съхранят сили за мача със сръбския гранд "Цървена звезда" от Лига Европа в четвъртък (30 септември).

Тази вечер, на "Хювефарма Арена", "Ботев" можеше да поведе още в 1', но Кристиан Кахлина отрази удара на Юлиан Ненов. "Лудогорец" отговори с изпълнение на Елвис Ману, при което стражът на врачани Красимир Костов бе на висота.

Домакините откриха резултата в 9' чрез Бърнард Текпетей, разписал се с изстрел от границата на наказателното поле. Северозападният тим обаче изравни в 17', когато привлеченият през лятото бразилец Матеус Касини се възползва от грешка на Оливие Вердон и реализира.

Последва натиск на "Лудогорец" и в 35' разградчани отново поведоха, като този път точен бе Пиерос Сотириу. Три минути по-късно кипърецът сложи точка на спора с второто си попадение.

Така "Лудогорец" е на върха в класирането с 18 точки и два мача по-малко от "Ботев" Пловдив, който има същия актив. "Ботев" Враца заема деветата позиция с 9 точки.

Съставите

"Лудогорец": 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 19. Сотириу

"Ботев" Враца: 76. Костов, 23. Гаврилов, 18. Миланов 30. Виейра, 22. Николов, 5. Бауренски, 21. Сержиньо, 16. Матеус, 28. Тодоров, 19. Ненов, 14. Желев