"Лудогорец" загуби от "Арсенал" в младежката Шампионска лига

Поражението е трето за тима от Разград в турнира

"Лудогорец" претърпя трето поражение в груповата фаза на младежката Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Юри Васев отстъпиха с 0:3 на "Арсенал".

Домакините откриха резултата още в 3-та минута с гол на 16-годишния Рейз Нелсън, който се разписа след подаване на Нкетия.

В 79-ата минута Преслав Петров събори в наказателното поле Едуард Нкетия и съдията Андерс Поулсен от Дания отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол.

В 87-ата минута стана и 3:0. След центриране от корнер на резервата Трей Койл топката попадна в Марк Бойл, а Даниел Наумов спаси удара му. Нкетия обаче беше най-съобразителен и вкара третото попадение.

Минута по-късно разградчани изпуснаха най-чистото си положение чрез Преслав Петров, който обаче от фаул не улучи вратата.

С изключителни изяви се отличи и вратаря на "Лудогорец" - Даниел Наумов, който предотврати по-сериозна загуба за българския тим.

В предишните си мачове разградчани паднаха 0:1 при визитата на "Базел" и с 1:8 от "Пари Сен Жермен".

За "Арсенал" това е първа победа в групата след поражението от швейцарците и равенство с френският тим.

Така българският отбор остава на последно място в своята група.