"Лудогорец" загуби от лидера в Полша

"Орлите" с трето поражение в контролите

"Лудогорец" загуби с 0:1 от лидера в полското първенство "Лехия" Гданск в контрола в Турция. Разградчани допуснаха трето поражение в четвъртия си спаринг от лагера в курорта Белек.

"Орлите" владееха повече топката, но трудно създаваха чисти положения.

"Лехия" беше най-близо до гола през първото полувреме, когато в 40-ата минута Артур Собиех стреля с глава, но неточно.

След почивката "Лудогорец" стигна до няколко по-добри ситуации пред вратата на съперника, но така и не успя да отправи опасен удар.

В 72-ата минута Матеуш Зуковски отблизо реализира единственото попадение в мача. До края поляците можеха да направят победата си и по-убедителна, но Якуб Арак пропусна сам срещу резервния вратар Даниел Наумов.

Съставите

"Лудогорец": 23. Илиев, 6. Натанаел, 30. Моци, 2. Форстър, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо, 10. Кампаняро, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 37. Жоао Пауло

Резерви: Попа, Григоре, Горалски, Вандерсон, Наумов, Кешерю, Дяков, Лукоки, Сисиньо

"Лехия": Куциак, Младенович, Аугустин, Налепа, Фила, Кубицки, Лукашик, Маковски, Пайшао, Собиех, Мак

Резерви: Аломерович, Возняк, Нунеш, Витория, Левандовски, Димерски, Хараслин, Липски, Сопочко, Михалак, Суковски, Викри, Миколайевски, Чегиелка, Петк, Арак