"Лудогорец" победи "Дунав" и отново е на върха в Първа лига

"Орлите" се наложиха с 2:0 над закъсалите "дракони"

Шампионът "Лудогорец" победи гостуващия "Дунав" Русе с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С успеха възпитаниците на Димитър Димитров се върнаха на върха на класирането с 45 точки, на точка пред втория ЦСКА и на 7 точки пред третия "Левски".

Домакините доминираха през цялата среща. Още до средата на първото полувреме Марселиньо, Клаудиу Кешерю и Върджил Мисиджан пропуснаха от чисти позиции.

В 34-ата минута разградчани заслужено откриха резултат. Светослав Дяков центрира от дясно в наказателното поле, топката преумина през куп от играчи и отиде в краката на Марселиньо, който финтира Юлиян Ненов и с удар от 6-7 метра преодоля Станислав Антонов.

Две минути по-късно отново бразилецът се разписа, след като засече с глава от границата на вратарското поле добро подаване от дясно на Джоди Лукоки.

През второто полувреме "Лудогорец" продължи да контролира топката и играта, а с оглед на развоя на срещата успя да спести и сили за предстоящото решително гостуване на германския "Хофенхайм" в четвъртък в Лига Европа.

"Дунав" пък беше най-близо до попадение десет минути преди края, когато Мирослав Будинов стреля от фаул от границата на пеналта, но Ренан изби. За домакините Вандерсон и Лукоки стреляха край целта от добри позиции.

Състави

"Лудогорец": Ренан, Натанаел, Игор Пластун, Георги Терзиев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Марселиньо (58-Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан (66-Вандерсон), Клаудиу Кешерю (86-Жоао Пауло)

"Дунав": Станислав Антонов, Христофор Хубчев (46-Олексей Ларин), Михаил Милчев, Петър Патев, Юлиян Ненов, Диян Димов, Божидар Васев (63-Димитър Георгиев), Карлос Жатоба, Васил Шопов, Бранимир Костадинов (84-Андреас Васев), Мирослав Будинов