Луис Суарес дебютира за "Атлетико" с два бързи гола и асистенция

Силно включване от резервната скамейка

"Атлетико" Мадрид разгроми с 6:1 като домакин "Гранада" мач от Ла Лига, а новото попълнение Луис Суарес направи впечатляващ дебют за "рохибланкос" броени дни след раздялата си с "Барселона".

Уругвайският национал, който се включи от резервната скамейка в 70-ата минута, вкара два гола и направи асистенция.

Още в деветата минута Анхел Кореа центрира за Диего Коста и той с глава даде аванс на "червено-белите". Саул Нигес пропусна дузпа в 16-ата минута, а Кореа увеличи аванса на столичаните две минути след почивката.

Жоао Феликс покачи на 3:0 в 65-ата минута след асистенция на Коста.

Маркос Йоренте се разписа във вратата на гостите след перфектно извеждащо подаване на Суарес в 72-ата минута. Пет минути преди изтичане на редовното време Йоренте центрира отдясно и Луис Суарес с диагонален удар с глава отбеляза за 5:0.

В 87-ата минута Хорхе Молина върна едно попадение за отбора от Андалусия, а Суарес оформи крайното 6:1 в допълнителното време с добавка, след като първият му удар срещна гредата.

От началото на шампионата "Атлетико" Мадрид има 3 точки, докато "Гранада" е с 6 точки.