Лукаку блести за победа в първото си градско дерби (ВИДЕО)

"Юнайтед" се наложи с 2:0 над "Сити" в приятелски мач от Интернешънъл Чемпиънс Къп

"Манчестър Юнайтед" победи градския съперник "Манчестър Сити" с 2:0 в контролна среща, играна на хиляди километри далеч от дома.

Двата отбора от Манчестър се срещнаха в Хюстън в мач, част от приятелския турнир Интеренешълън Чемпиънс Къп, а над всички бе новото попълнение на "червените дяволи" Ромелу Лукаку, който бе автор на първото попадение.

Белгийският нападател откри резултата в 37-а минута с фамозен удар от воле от малък ъгъл. Това е негово второ попадение във втория му мач с екипа на "Юнайтед" след трансфера му от "Евертън" миналата седмица за 75 милиона паунда.

Маркъс Рашфорд удвои преднината на "червените" две минути по-късно и този резултат се запази до края.

"Не мога да бъда по-доволен от това, което Лукаку прави. Щастлив съм, че го взехме в състава. Той е отборен играч, който пази добре топката и изчаква съотборниците си да намерят свободни пространства", каза мениджърът Жозе Моуриньо.

Срещата между двата градски съперника се игра за първи път извън Манчестър. Стадионът в Хюстън, дом на отбора от Американската футболна лига "Хюстън" Тексанс, събра повече от 67 000 зрители.