Лукойл Академик със загуба в първия си мач от турнира за Купата на ФИБА-Европа

"Студентите" се сринаха за 10 минути в Сибир

Българският шампион Лукойл Академик загуби като гост на Енисей Красноярск (Русия) с 68:75 (23:15, 18:21, 12:13, 15:26) точки в първия кръг от група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Възпитаниците на Тони Дечев водеха от началото на мача до 31-а минута. Домакините обаче стигнаха до успеха след силна последна четвърт, която спечелиха с 26:15 точки."Студентите" започнаха отлично двубоя и имаха аванс от 23:15 след 10 минути игра.

В 24-а минута те поведоха с 12 точки - 34:22, а след това и с 41:30, но преди края на втората част Павел Спиридонов отбеляза две поредни тройки за домакините за 36:41.

През третата част баскетболистите на Лукойл продължиха да водят в резултата, но изиграха слаби последни 10 минути и загубиха двубоя.

С кош на Спиридонов Енисей направи обрат 54:53 9:16 минути преди края на мача, след което руснаците не изпуснаха водачеството си. Те направиха серия от 19:6 за 68:59, а минута преди сирената имаха аванс от 12 точки при 73:61. Играчите на Лукойл Академик пропуснаха последните си 12 поредни опита за стрелба от тройката.

За Лукойл Академик се отличиха Желко Шакич и Филип Виденов с по 16 точки. Чад Тимбърлейк завърши с 11 точки и 8 борби. За победителите най-полезни бяха Павел Спиридонов с 15 точки, Тони Тейлър с 14 точки и Дейвид Кенеди с 13 точки и 9 борби.

В другия мач от групата Калев (Естония) е домакин на Макаби Ришон (Израел) по-късно днес. В следващия си двубой от турнира на 4 ноември Лукойл Академик е домакин на Калев (Естония). Срещата ще се играе в "Арена Ботевград".