"Лукойл" спечели баскетболното дерби

"Студентите" победиха "Балкан" с 88:76

"Лукойл Академик" записа втори успех в Националната баскетболна лига, побеждавайки трудно с 88:76 "Балкан" Ботевград.

Играчите на Тони Дечев изоставаха в резултата почти през целия мач, но силни последните минути в срещата им осигуриха ценната победа.

Домакините от Ботевград започнаха много силно, докато тимът от Правец правеше доста грешки.

В средата на втората четвърт преднината на "зелените" бе 11 точки, а до почивката "студентите" успяха да намалят само до 8.

Гостите успяха да заличат пасива си през последната част, след което направиха серия от 7:0 и поведоха. Те удържаха аванса си до края и се поздравиха с крайната победа.

Най-резултатен за "Лукойл" бе Дани Гибсън с 23 точки и 6 асистенции, а Павлин Иванов добави 21.

За "Балкан" с 18 точки се отличи Михайло Секулов, а Ивко Ивков реализира 17.