"Макларън" с двойна победа в Италия. Хамилтън и Верстапен се дисквалифицираха

Даниел Рикардо и Ландо Норис окупираха почетната стълбичка

Пилотите на "Макларън" Даниел Рикиардо и Ландо Норис са отличниците в 14-ия старт за сезона във Формула 1 на емблематичната писта "Монца" в Италия. Двамата финишираха съответно първи и втори, а на трета позиция остана Валтери Ботас с "Мерцедес".

За Рикиардо това беше първи успех с болида на тима, в който акостира в началото на сезона. Иначе в кариерата му победата е осма. Той се завърна на най-високото стъпало на почетната стълбичка за първи път от 2018 г. насам.

Двамата основни конкуренти за титлата при пилотите през сезона - Люис Хамилтън ("Мерцедес") и Макс Верстапен ("Ред Бул") не финишираха, след като се удариха един в друг. В 25-ата обиколка британецът поведе, изпреварвайки Верстапен при излизането от бокса. Болидите им обаче се удариха и двамата не успяха да продължат.

Така нидерландецът остава лидер в класирането при пилотите, а Хамилтън изостава само с 5 точки.

Следващият старт е Гран при на Русия на 26 септември.