"Малмьо" нанесе тежък удар на "Лудогорец" преди реванша (ВИДЕО)

Шведите спечелиха с 2:0 в първия плейофен сблъсък в Шампионска лига

Тежка загуба за "Лудогорец" в плейофите на Шампионската лига! "Орлите" отстъпиха с 0:2 като гости на шведския "Малмьо" в първия сблъсък между двата тима и се отдалечиха от трето участие в груповата фаза на най-авторитетния клубен турнир.

На ст. "Еледа" домакините, водени от легендата Йон Дал Томасон, стигнаха до успеха с попадения на Велко Бирманчевич в 26' и Йо Инге Бергет в 61'.

Снимка: uefa.com

Шведите поеха инициативата още от началните минути и стигнаха до първата си голова възможност в 16', когато топката се отби в десния страничен стълб след удар на капитана Андерс Кристиансен.

Десет минути по-късно "Малмьо" откри резултата чрез Велко Бирманчевич, който се разписа от заучена ситуация.

Въпреки че извършиха принудителна смяна заради контузията на опитния защитник Никлас Мойсандер, скандинавците продължиха да доминират. "Лудогорец" стигна до първия си точен удар чак в 41' - Бърнард Текпетей стреля, стражът Йохан Далин обаче успя да избие топката.

"Лудогорец" бе близо до изравнителен гол в 51', когато Каули изпълни отлично пряк свободен удар, но Далин отрази блестящо с една ръка.

След около час игра "Малмьо" покачи на 2:0 с попадение на Йо Инге Бергет.

Секунди по-късно Кристиансен овладя между Оливие Вердон и Антон Недялков и стреля от десетина метра, но Кахлина бе на висота.

Реваншът на "Хювефарма Арена" в Разград е насрочен за вторник (24 август) от 22:00 ч.

Съставите

"Малмьо": 27. Далин, 6. Левицки, 31. Брорсон, 24. Нилсен, 4. Мойсандер, 19. Бирманчевич, 7. Ракип, 10. Кристиансен, 5. Рийкс, 9. Чолак, 32. Бергет

"Лудогорец": 71. Кахлина, 22. Икоко, 30. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 25. Баджи, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 37. Текпетей, 19. Сотириу