"Манчестър Юнайтед" взима Джейдън Санчо за 90 млн. евро

Договорът ще бъде до 2026 г.

"Манчестър Юнайтед" и "Борусия" Дортмунд са се разбрали за трансфера на Джейдън Санчо. Според информация на известния журналист Фабрицио Романо сделката е на стойност 90 милиона евро, като са включени и бонуси в зависимост от представянето на 21-годишния футболист.

Предстоят медицинските прегледи, а договорът на английския национал, който все още не е записал нито една минута на европейското първенство, ще бъде до 2026 г.

Санчо е част от "Борусия" от 2017 г., след като германският клуб го купува за близо 10 млн. евро от "Манчестър Сити". Оттогава той отбелязва 50 гола и прави 57 асистенции в 137 мача за "жълто-черните". Вкара два гола при победата с 4:1 над "РБ Лайпциг" във финала за Купата на Германия през месец май.

От дебюта си за националния отбор на Англия през 2018 г. е записал 20 мача и отбелязал 3 попадения.

Санчо попадна в идеалния отбор на Бундеслигата през сезони 2018/19 и 2019/20.