"Манчестър Юнайтед" не остави шансове на "Фейенорд" (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 4:0 и се доближиха до следващата фаза на Лига Европа

Отборът на "Манчестър Юнайтед" победи с категоричното 4:0 "Фейенорд" и се изкачи на второто място във временното класиране на своята група в турнира Лига Европа.

На своя "Олд Трафорд" англичаните бяха безпощадни, а трите точки от срещата ги приближават до класиране в елиминационната фаза на надпреварата.

Резултатът откри Уейн Рууни в 35-та минута. С попадението си той стана едноличен лидер при голмайсторите на "Манчестър Юнайтед" в европейските клубни турнири. Рууни вече има 39 гола на своята сметка, с което изпревари Рууд Ван Нистелрой с 38.

Английският нападател беше в основата и на втория гол в срещата. Той асистира на Хуан Мата за 2:0.

В 75-та минута Златан Ибрахимович опита удар по посока на вратата, а стражът на гостите Брад Джоунс сам прати топката в мрежата.

Крайното 4:0 оформи Джеси Лингард в добавеното време на срещата с шут от границата на наказателното поле.

"Манчестър Юнайтед" вече има 9 точки, което е с 1 по-малко от водача в групата "Фенербахче". Трети е "Фейенорд" със 7, а "Зоря" Луганск е само с 2.