"Манчестър Юнайтед" с девета поредна победа

"Червените дяволи" се наложиха с 2:0 над "Хъл Сити" в полуфинала за Купата на Англия

"Манчестър Юнайтед" постигна девета поредна победа във всички турнири, след като надигра "Хъл Сити" с 2:0 в първи полуфинален мач в турнира за Купата на лигата на Англия. Реваншът е на 26 януари.

Макар и без нападателя си Златан Ибрахимович и халфа Майкъл Карик, "червените" дяволи" извоюваха комфортна победа, която вероятно ще им бъде достатъчна за класиране за финала в турнира.

Хуан Мата откри резултата в 56-а минута. Мхитарян свали с глава топката към Мата, който с лекота я прати в мрежата.

Пол Погба уцели греда от фаул в 73-а минута, но логичното се случи и резервата Маруан Фелайни покачи на 2:0 три минути преди края.

Въпреки успеха мениджърът на Юнайтед Жозе Моуриньо не бе доволен от играта на своя отбор.

"Разочарован съм. Твърде много усложнявахме атаките, отлагахме завършващия удар и позволявахме на съперника да се прегрупира. През второто полувреме малко подобрихме играта си, но само малко", коментира Моуриньо пред "Скай спортс"след мача.