"Манчестър Сити" най-после победи, остава на 7 точки от "Ливърпул"

"Гражданите" се изправят срещу мърсисайдци на 3 януари

Отборът на "Манчестър Сити" победи състава на "Саутхемптън" с 3:1 като гост в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига и ще зимува като номер 2 в класирането. "Гражданите" прекъснаха серията си от две поредни загуби и изпревариха "Тотнъм" с две точки и са на 7 зад лидера "Ливърпул", който все още е без загуба в първенството.

"Гражданите" се изправят именно срещу мърсисайдци в първия си мач след Нова година на 3 януари.

"Манчестър Сити" поведе срещу намиращия се на дъното "Саутхемптън" с гол на Давид Силва още в 10-ата минута, но Пиер-Емил Хойберг изравни в 37-ата. Кошмарни последни минути за домакините доведоха до загубата в срещата, като първо Джеймс Уорд Проус си отбеляза автогол в 45-ата минута, а три по-късно Серхио Агуеро оформи крайното 3:1.

През втората част аржентинецът и Рияд Марез можеха да направят победата по-изразителна, но се разминаха с ново попадение. В последните минути пък "светците" остана с човек по-малко заради директен червен картон на голмайстора си Пиер-Емил Хойберг за грубо влизане в краката на Фернандиньо.