"Манчестър Сити" не победи, но се върна на върха

"Гражданите" направиха 1:1 със "Саутхямптън"

"Манчестър Сити" отново е на първо място във Висшата английска лига, въпреки че завърши наравно 1:1 у дома срещу "Саутхямптън" в среща от деветия кръг.

В 27-ата минута Нейтън Редмънд се възползва от грешка в защитата на домакините при връщане на Джон Стоунс към вратаря Клаудио Браво и хладнокръвно откри резултата.

Пет минути след това попадение на Стоунс беше отменено заради спорно положение за засада.

Десет минути след почивката Келеши Ихеаначо изравни с техничен удар след центриране отляво на Лерой Сане.

Домакините опитаха да достигнат и до второ попадение, но вратарят Фрейзър Форстър спаси опасни удари на Илкай Гюндоган и Давид Силва.

"Светците" също пропуснаха да вземат победата, като Браво парира шут на нападателя Чарли Остин.

"Сити" е без победа в пет поредни срещи във всички турнири. "Небесносините" имат актив от 20 точки на първа позиция във Висшата лига. "Саутхямптън" остана на осмата позиция във Висшата лига с 13 точки.